UgensErhverv.dk

Udbud: Rengøring og vinduespolering

Holstebro og Lemvig kommuner ønsker tilbud på rengøring og vinduespolering i institutioner, skoler og administrationsbygninger

03-01-2011

Holstebro og Lemvig kommune har udbudt opgaven med rengøring og vinduespolering i institutioner, skoler og administrationsbygninger i Holstebro og Lemvig Kommune.

Der udbydes i alt fire delaftaler, idet delaftale 1 omfatter i alt 79 institutioner, delaftale 2 omfatter 11 institutioner, delaftale 3 omfatter 16 institutioner og delaftale 4 omfatter 50 institutioner.

Tilbudsgivere kan byde på en eller flere delaftaler. Det er muligt at lov om lønmodtageres retsstilling ved virksomhedsoverdragelse finder anvendelse i forbindelse med opgaveudførelsens overdragelse til en anden leverandør end den nuværende.
Det afhænger dog af den nuværende og den kommende leverandørs ageren og det er derfor ikke et forhold, som ordregiver har taget endelig stilling til eller kan tage endeligt stilling til i forbindelse med gennemførelse af udbuddet, idet det er et forhold, der bør endeligt afklares mellem den nuværende og den kommende leverandør i givet fald.

tøtte

Se hele udbuddet her…

Seneste nyt

Mest læste

Brochurer

Konkurser i byggeriet (Uge 42/2026-2)

Konkurser i byggeriet (Uge 42/2026-2)

BygTek.dk bringer her et udpluk af de i Statstidende registrerede konkurser i byggebranchen de seneste uger

Kriminelle har 8-sporet motorvej til at udnytte offentlige udbud i EU

Kriminelle har 8-sporet motorvej til at udnytte offentlige udbud i EU

3F og Det Europæiske Bygnings- og Træarbejderforbund efterlyser en stærkere indsats for at bekæmpe kriminalitet på det danske arbejdsmarked

Vigtigt at fastholde stærk kultur under vokseværk

Vigtigt at fastholde stærk kultur under vokseværk

- Vi konkurrerer med globale spillere, men vores styrke er, at vi udvikler løsninger tæt på markedet og tilpasser os lokale behov. Min opgave er at fastholde vores kultur, mens vi vokser, siger Dana Lims administrerende direktør, Lars Christensen

Tredje kvartal 2026 var byggeriets travleste i fire år

Tredje kvartal 2026 var byggeriets travleste i fire år

Nye tal fra Håndværkerindekset viser 18.976 bygge- og renoveringsopgaver i tredje kvartal. Det er 24 procent flere end året før – og det højeste antal i et tredje kvartal siden 2022. Fremgangen ses i næsten alle håndværksbrancher