Nu kommer den første multisliber fra Bosch med softgrip og microfilter.
14-10-2004
Det er en rystepudser. Det er en trekantsliber. Mere alsidighed kan man næppe forlange af en slibemaskine. Derfor er den nye PSM 160 A fra Bosch også klædt på til enhver slibeopgave.
Og den gør det effektivt. Maskinen har indbygget ³støvsuger², som hurtigt fjerner slibestøv fra arbejdsstedet. Og bag på maskinen sidder et af Bosch¹s velkendte microfiltre, der opsamler mere end 60 procent af alle støvpartikler, hvilket stadig er det mest effektive filtersystem på markedet.
Med softgrip på de rigtige steder føres multisliberen let og sikkert rundt med én hånd og er nem at betjene for både højre- og venstrehåndede. Den vejer kun 1,5 kilo.
Motoren er på 160 watt, og maskinen arbejder med 24.000 svingninger i sekundet. Slibesålen er af stål og er to-delt. Den forreste del af sålen kan vendes, så det trekantede slibeark kan udnyttes fuld ud. Og hele sålen er belagt med et nyt langtidsholdbart velcrosystem.
Tilbyder ByggepladsService og HåndværkerRengøring
Køb VVS online - Fri fragt ved køb over Kr. 599,-
Tysk kvalitets siden 1860!
Lad os gøre det sammen
Individuelle trætrapper siden 1972. Smukt og funktionelt dansk design.
Stærkt sortiment til tætning, dæmpning og beskyttelse
Salg og montering •••• Siden 1997 | Prisgaranti
Beskytter effektivt mod svamp, skimmel & insekter
Dansk importør af Bobcat
Magasin om bæredygtighed i byggebranchen
Virksomheder risikerer at skulle betale moms af udført arbejde for eksempelvis staten og kommunerne, FØR det offentlige selv har betalt deres regninger
BygTek.dk bringer her et udpluk af de i Statstidende registrerede konkurser i byggebranchen de seneste uger
Der findes ingen dansk opgørelse over omkostningerne ved arbejdskriminalitet – eksempelvis social dumping – men i Sverige skønnes det at løbe op i milliarder af kroner
Danske byer bliver i dag klimatilpasset, som om vandet følger kommunegrænser og lovparagraffer. Det giver dyre og mangelfulde løsninger. En ny rapport viser en anden vej