UgensErhverv.dk

Kom med på virtuel rundvisning på Bau 2009

Hörmann giver adgang til virksomhedens messestand på Bau-messen i Tyskland, også selvom du sidder hjemme ved computeren

16-01-2009

På Bau-messen, der netop nu foregår i München, får deltagerne et indblik i de nyeste tendenser og produkter inden for byggesektoren.

For de mange, der ikke har mulighed for at være til stede ved messen, giver Hörmann, der er leverandør af porte, døre, karme og portautomatik, virtuel adgang til de nyeste produkter inden for virksomhedens produkter via virksomhedens tyske hjemmeside.

Rundvisningen giver dermed mulighed for at få et hurtigt overblik over Hörmanns nyheder.

For at starte rundturen og få adgang til den virtuelle udgave af messestanden, skal du klikke på linket herunder.

På siden kan du via de mange informationssymboler klikke dig direkte ind og få alle nyhederne præsenteret med billeder og tekst.

BAU messen slutter den 17. januar 2009.

-los



Seneste nyt

Mest læste

Brochurer

Både til gården og til gaden

Både til gården og til gaden

Udstyr er der nok af og også fint med trailervægt på Maxus eTerron 9. Men bilens egenvægt gør, at accelerationen halter, og hvis man smækker den helt store trailer på, går det hurtigt ud over rækkevidden

Konkurser i byggeriet (Uge 39/2026-2)

Konkurser i byggeriet (Uge 39/2026-2)

BygTek.dk bringer her et udpluk af de i Statstidende registrerede konkurser i byggebranchen de seneste uger

Stop den bureaukratiske ATP-farce

Stop den bureaukratiske ATP-farce

90 procent af de indbetalte millioner kroner i AFU er brugt på ATP’s egen administration af ordningen

Snyd i 60 procent af skattekontroller mod social dumping

Snyd i 60 procent af skattekontroller mod social dumping

På baggrund af kontrollerne er der sendt skatteopkrævninger for ca. 539 millioner kroner