To nye ”geder” på Agromek i Herning
19-11-2008
Volvo Entreprenørmaskiner præsenterer ikke blot én, men to verdenspremierer på Agromek i Messecenter Herning i dagene 25.-29. november, skriver Byggeteknik.
Volvo præsenterer to nye læssemaskiner i mellemklassen, L45F og L50F samtidig i 34 lande verden rundt. Og datoen passer altså perfekt til Agromek.
De to multifunktionsmaskiner Volvo L45F og L50F kommer begge med Volvos patenterede Torque Parallel læsseaggregat. De har separat arbejdende hydraulikpumper, 100 procent differentialespærre, Volvos Care Cab-kabine og lange serviceintervaller som standard, skriver Byggeteknik.
tøtte
Udlejning af containere til opbevaring og flytning
Miljøsanering, PCB, asbest, skimmel mm.
Nedbrydning miljøsanering diamantskæring/boring
Magasin om bæredygtighed i byggebranchen
Tilbyder ByggepladsService og HåndværkerRengøring
Fra Typehus til Drømme Villa
Tagdækkernes faldsikringssystem
Beskytter effektivt mod svamp, skimmel & insekter
Vinduer, døre, trapper og kviste
Tysk kvalitets siden 1860!
90 procent af de indbetalte millioner kroner i AFU er brugt på ATP’s egen administration af ordningen
Flere af regeringens boligpolitiske forslag risikerer at modarbejde målet om flere og billigere boliger
I første Mester & Svend på denne side af sommerferien er der stort tillæg om arbejdstøj og -sko. Læs også om, hvordan en tømrermester givet et alternativt bud på, hvordan en rekrutteringsproces kan skrues sammen
Samme virksomheder kan ifølge BygTeks kilder både kontrollere deres konkurrenter og selv byde på samme opgaver