UgensErhverv.dk
NYHED - HERO VÆRKTØJ

NYHED - HERO VÆRKTØJ

Unbrachonøglesæt ANTI-SLIP model.

11-06-2004

Vi har fået utrolig mange henvendelser fra kunder i forskellige brancher, om vi ikke kunne udvikle et bedre produkt indenfor unbrachonøgler end det der er på markedet i dag.

Efter længere tid udvikling og dialog med vores fabrik fandt vi frem til at kvaliteten skulle være crome vanadium stål - ekstra hærdet på slid områderne. Det vil betyder at vi har et af marked stærkest produkter indenfor unbrachonøgler, udover at kvalitet er helt i top.

Fandt fabrikken frem til, at hvis man fremstillede produktet med riller (ANTI SLIP) som betyder at nøglen ikke forlader emnet under arbejde. Ville man opnå endnu bedre resultat, hvor ekstra kræft kræves. Efter respons fra kunder, må vi sige at fabrikken ide er genial, denne unbrachonøgle er helt unik på det europæiske marked.

Brochurer

Det offentliges egne betalingsfrister er elastik i metermål

Det offentliges egne betalingsfrister er elastik i metermål

Virksomheder risikerer at skulle betale moms af udført arbejde for eksempelvis staten og kommunerne, FØR det offentlige selv har betalt deres regninger

Konkurser i byggeriet (Uge 45/2026-2)

Konkurser i byggeriet (Uge 45/2026-2)

BygTek.dk bringer her et udpluk af de i Statstidende registrerede konkurser i byggebranchen de seneste uger

Arbejdskriminalitet koster milliarder

Arbejdskriminalitet koster milliarder

Der findes ingen dansk opgørelse over omkostningerne ved arbejdskriminalitet – eksempelvis social dumping – men i Sverige skønnes det at løbe op i milliarder af kroner

Klimatilpasning skal udvikle danske byer og ikke blot beskytte dem

Klimatilpasning skal udvikle danske byer og ikke blot beskytte dem

Danske byer bliver i dag klimatilpasset, som om vandet følger kommunegrænser og lovparagraffer. Det giver dyre og mangelfulde løsninger. En ny rapport viser en anden vej