UgensErhverv.dk
Ny forretning til byggeriet4a er ved at gøre den nye forretning i Slagelse kl

Ny forretning til byggeriet

4a udvider forretningsnettet med en afdeling i Slagelse

27-03-2007

- Kunderne i det vestsjællandske område har længe ønsket en forretning i umiddelbar nærhed af deres arbejdsopgaver. Og som handelsvirksomhed har vi taget ønsket til efterretning. I forretningen findes værktøj og beklædning til alle opgaver indenfor bygge- og anlægsbranchen, siger direktør Jens Grønkjær fra 4a.

Forretningen åbner den 16 april med besøg af en række leverandører, der vil fortælle om deres maskiner og som vil demonstrere dem i brug.

-sbo


Seneste nyt

Mest læste

Brochurer

Minister afviser at tage stilling til gigantisk solcelleprojekt

Minister afviser at tage stilling til gigantisk solcelleprojekt

Er 2½ millioner kvadratmeter solcelleanlæg mindre skadeligt for naturen end en lagerhal på 200 kvadratmeter?

Opladning af elcykel kan være tyveri fra arbejdspladsen

Opladning af elcykel kan være tyveri fra arbejdspladsen

Det er ifølge TEKNIQ ligegyldigt, om medarbejderen tager strøm til sin elcykel eller viskelædere fra skuffen, hvis ikke arbejdsgiveren har givet tilladelse til det

Greve vil have mere styr på byggesagsbehandling

Greve vil have mere styr på byggesagsbehandling

Behandlingstiden på byggesager i Greve Kommune skal ned. Men det er der også behov for

Konkurser i byggeriet (Uge 37/2026-2)

Konkurser i byggeriet (Uge 37/2026-2)

BygTek.dk bringer her et udpluk af de i Statstidende registrerede konkurser i byggebranchen de seneste uger