De 81 trælastforretninger i STARK kan i fremtiden også rådgive kunderne om produkter med nanoteknologi
07-03-2007
De 81 trælastforretninger, der indgår i STARKS kæde, vil fremover både rådgive om og forhandle et bredt udbud af NanoCovers produkter.
Hos STARK har man længe ønsket at udvide kædens varesortiment med netop produkter til overfladebehandling baseret på nanoteknologi.
-Der er ingen tvivl om, at nanoteknologien er kommet for at blive. Derfor har vi i STARK da også været på udkig efter en leverandør. Det har taget lidt længere tid end normalt, da markedet for nanoteknologi stadig er meget ungt. Det er ikke alle leverandører, der er lige seriøse, siger Kai Ove Hoffmann, produktgruppechef i STARK.
Hos NanoCover glæder man sig naturligvis også over aftalen.
- For os er det vigtigt, at kunderne får en sober, kvalificeret og faglig rådgivning, inden de køber og bruger vores produkter. Jeg er slet ikke i tvivl om, at STARK netop besidder de kvaliteter, siger Henrik Vester, adm. direktør i NanoCover Scandinavia.
-sbo
Nedbrydning miljøsanering diamantskæring/boring
Betonelementløsninger – well-built for well-being!
Udlejning af containere til opbevaring og flytning
Magasin om bæredygtighed i byggebranchen
Alt i container, køb, leje, brugt, isoleret etc
Kæmpe udvalg i trælister - Se mere her!
Køb VVS online - Fri fragt ved køb over Kr. 599,-
Nedbrydning og Miljøsanering
Tysk kvalitets siden 1860!
Tagdækkernes faldsikringssystem
Er 2½ millioner kvadratmeter solcelleanlæg mindre skadeligt for naturen end en lagerhal på 200 kvadratmeter?
Det er ifølge TEKNIQ ligegyldigt, om medarbejderen tager strøm til sin elcykel eller viskelædere fra skuffen, hvis ikke arbejdsgiveren har givet tilladelse til det
Behandlingstiden på byggesager i Greve Kommune skal ned. Men det er der også behov for
BygTek.dk bringer her et udpluk af de i Statstidende registrerede konkurser i byggebranchen de seneste uger